Bio-Racio-Dia, s.r.o. - maloobchod a veľkoobchod so zdravými potravinami

Bio potraviny pre celiatikov, diabetikov, výrobky racionálnej výživy.

Zdravé semienka, ktoré by ste mali začať jesť. Okamžite!

Je všeobecne známe, že semienka sú veľmi zdravé. Poskytujú množstvo vlákniny, proteínov a zdravých tukov. Nasledujúcich šesť druhov semien považujeme za najlepšiu voľbu.

Konopné semená


Tieto semená sú veľmi významným zdrojom rastlinných bielkovín - to znamená, že obsahujú všetky esenciálne aminokyseliny. Jedlo môže mať viac ako 20 aminokyselín. Zatiaľ čo telo si dokáže vyprodukovať len 11 aminokyselín, ostatné aminokyseliny sú esenciálne a musia byť obsiahnuté v prijímanej potrave. Jedna polievková lyžica konopných semien poskytuje približne 6% dennej potreby bielkovín pre ženu s hmotnosťou cca 68kg. 

  • Pridajte teda jednu polievkovú lyžicu konopných semien do svojho müsli či doma pečeného chlebu. Fantázii sa medze nekladú. 

Polievková lyžica obsahuje: približne 55 kalórií; 3,2g proteínov; 0,4g vlákniny


Tekvicové semená


Tieto semená poskytujú železo, ktoré ľudské telo potrebuje na výrobu hemoglobínu, ktorý pomáha pri prenose kyslíka. Tekvicové semená tiež obsahujú a dodávajú horčík - minerál potrebný na viac ako 300 biochemických reakcií v tele, ako aj zinok - minerál pomáhajúci imunite. 

  • vhodné do šalátov

Polievková lyžica obsahuje: približne 45 kalórií; 2,4g proteínov; 0,5g vlákniny.


Ľanové semená


Pomáhajú zlepšovať trávenie, obsahujú rastlinné omega 3 mastné kyseliny, konkrétne najmä kyselinu alfa-lonolenová (ALA). Jedna polievková lyžica ponúka 8% z dennej potrebnej dávky vlákniny pre ženu. Celé ľanové semienka sú chrumkavé, pomleté ľanové semienka sú ľahšie stráviteľné, čo znamená, že pri konzumácií absorbuje telo viac živín. 

  • odporúčame pridať do šalátov či smoothies

Polievková lyžica obsahuje: približne 37 kalórií; 1,3g proteínov; 1,9g vlákniny.


Chia semienka


Chia semienka majú obzvlášť vysoký obsah vlákniny. Jedna polievková lyžica tvorí približne 23% dennej dávky vlákniny pre dospelú ženu. Semienka tiež poskytujú veľké množstvo vápnika, železa, horčíka a zinku. Zaujímavosťou je, že keď sa chia semienka namočia zväčšujú svoj objem a zároveň vytvárajú gélovú vrstvu, ktorá ich pomáha udržať nasýtené. alebo si skúste dochutiť chia semienkami puding

Polievková lyžica obsahuje: približne 73 kalórií; 2,5g proteínov; 5,2g vlákniny.


Slnečnicové semienka


Technicky sa jedná o zrno. Tieto "semená" sú plodom slnečnice. Sú výborným zdrojom horčíka, taktiež dodávajú mangán, ktorý reguluje cukor v krvi, ako aj vitamín E. Vitamín E je skvelý antioxidant, dôležitý pre imunitu.

  • odporúčamé pridať do šalátov či pridať do domáceho chlebíku

Polievková lyžica obsahuje: približne 51 kalórií; 1,8g proteínov; 0,8g vlákniny


Sezamové semienka


Tieto semienka slúžia ako výborná dávka zdravých mononenasýtených tukov. Taktiež sú zdrojom magnézia a medi. Meď je minerál, ktorý pracuje so železom na vytvorení červených krviniek.

Polievková lyžica obsahuje: približne 52 kalórií; 1,6g proteínov; 1,1g vlákniny



Značky: